Yurt dışına çıkacak olanların dikkat etmesi gerekenler

Yurt dışına çıkacak olanların dikkat etmesi gerekenler

Coronavirüsün tüm dünyayı etkisi altına almasından sonra yurt dışına çıkacak olanların dikkat etmesi gerekenleri buradan detaylı bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yurt dışına çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın özellikle çok dikkatli bir şekilde kendilerini dezenfekte etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda merkez üssü Avrupa konumuna gelen coronavirüs ile karşı karşıya kalmaları artık kaçınılmaz olacaktır.

En önemli kural ellerin sık sık yıkanması

Coronavirüsü ortadan kaldırmanın en önemli yollarından bir tanesi de ellerin sık sık yıkanmasıdır. Sebebi ise coronavirüsün el yolu ile çok sık kişilere bulaşmasıdır. Günlük olarak kullandığımız toplu taşıma araçlarından çok çabuk kişilere bulaşan bu hastalığa karşı önlem almak için gün içerisinde her fırsatta ellerinizi yıkamak coronavirüse karşı sizleri emin olun ki koruyacaktır. Özellikle ellerinizi sabun ile gün içerisinde ortalama 20 saniye boyunca yıkamak virüsün vücuda temas etme sürecinin biraz daha düşük olacağını bizlere göstermektedir. Su ve sabuna ulaşma konusunda sıkıntı çeken müşterilerin ise yanlarında dezenfektenler taşımaları ve sık sık ellerini bununla dezenfekte etmeleri gerekmektedir.

Öksürme ve hapşırma

Günlük hayatta öksürük ve hapşırma çok sık yaşadığımız olayların başında gelmektedir. Coronavirüsün de bu şekilde yayılma sürecinin son derece kolay olmasından dolayı öksürme ve hapşırma durumunda dirseğimizin içerisine doğru bu işlemi yaparak virüsün en azından toplu taşıma gibi alanlarda daha kısıtlı bir alanda kalmasını sağlama şansımız bulunmaktadır. Hatta yanınızda tek kullanımlık mendiller taşıyarak bu konuda daha da sağlıklı bir şekilde yaşam sürecine devam edebilirsiniz.

Tuvaletlere mümkün olduğunca girmeyin!

Özellikle havalimanı ve otogar gibi alanlarda bulunan tuvaletlerin hijyen açısından son derece sıkıntılı yer olmasından dolayı mümkün olduğu kadar bu tarz alanlara girmeme özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer zaruri bir durum yoksa tuvalet ihtiyaçlarınızı daha hijyenik olan alanlarda gidererek virüsün sizlere bulaşma sürecinin uzak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Son derece önemli olan detay maske kullanımı

Maske kullanımının giderek artması beraberinde hastalık oranlarında ciddi düşüşler meydana gelmesine neden oldu. Özellikle Çin’de yayılan ve tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüsten korunmanın en etkili yolları arasında kullan at maskeler gelmektedir. Toplu taşıma kullanan vatandaşlarımızın mutlaka ama mutlaka maskeli bir şekilde bu araçları tercih etmeleri hastalık riskinin biraz daha olsun ortadan kalmasını sağlayacaktır. Bu yüzden de maske kullanımına son derece önem göstermeniz gerekmektedir. Aksi durumda ciddi bir risk ile karşı karşıya kalabilirsiniz