Nergal'ın CEO’su Toğan Kuter Eren'den mutlaka okunması gereken 5 kitap önerisi

Nergal'ın CEO’su Toğan Kuter Eren'den mutlaka okunması gereken 5 kitap önerisi

Nergal’ın kurucusu ve CEO’su Toğan Kuter Eren, en çok sevdiği 5 kitaptan bahsetti. Nergal’ın en önemli gelir kaynağının kitap olduğunu ifade eden Toğan Kuter Eren, hem Nergal çalışanlarına hem de Nergal’ın  kullanıcılarına önerdiği bu kitapların kendi başarı öyküsünde büyük yer edindiğini söylüyor. İşte Eren’in ‘’Başarının kilit anahtarı!’’ dediği kitaplar…

Simyacı (Paulo Coelho)

Simyacı, Santiago adındaki Endülüslü bir çobanın İspanya’dan başlayıp Mısır’da sona eren yolculuğunu konu ediniyor. Gördüğü bir rüya üzerine sahip olduğu her şeyi ardında bırakan Santiago’nun bu serüveni, onu düşlerine kavuşturduğu kadar hayatın hakikatine de ulaştırıyor. Simyacı’nın sayfalarını çevirdikçe siz de Santiago’yla birlikte kendi içinize doğru bir yolculuğa çıkacaksınız.

Otostopçunun Galaksi Rehberi (Douglas Adams)

İngiliz yazar Douglas Adams’ın müthiş bir hayal gücü ile kurguladığı “Otostopçunun Galaksi Rehberi”, tüm serileri ile birlikte okuyuculara sunuluyor. Absürd komedinin en güzel örneğinin sergilendiği eser, yer yer güldürürken yer yer okuyucuyu derin düşüncelere daldırmayı da ihmal etmiyor. Hayal gücünün sınırlarının zorlandığı bu eser, diğer taraftan bilim kurgu türünde bir başyapıt olmayı da hak eden cinsten. Bir çırpıda okuyup, çocuklarınıza miras olarak bırakabileceğiniz bu 5 ciltlik eser ile galaksiyi keşfe çıkmaya hazır olun!

Hayvan Çiftliği (George Orwell)

Orwell’in çağdaş klasikler arasında değerlendirilen Hayvan Çiftliği romanı, dünya edebiyatının en dikkat çekici hiciv romanları arasında bulunuyor. Romanının alt metninde birden fazla yönetimin olumsuz yönüne yer veren yazar, ana temasını sosyalizm eleştirisi üzerine kuruyor. Orwell, ideoloji bakımından kendisi de sosyalizme eğilimli olmasının yanı sıra romanında totaliter yönetime meydan okuyor.

Cesur Yeni Dünya (Aldous Huxley)

Cesur Yeni Dünya bizi "Ford'dan sonra 632 yılına" götürür. Bu dünyanın cesur insanları kapısında "Cemaat, Özdeşlik, İstikrar" yazan Londra Merkez Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi'nde üretilirler. Kadınların döllenmesi yasak ve ayıp olduğu için, "annelik' ve 'babalık' pornografik birer kavram olarak görülür Toplumsal istikrarın temel güvencesi olan şartlandırma hipnopedya -uykuda eğitim- ile sağlanır. Hipnopedya sayesinde herkes mutludur, herkes çalışır ve herkes eğlenir. Herkes herkes içindir.

Ben Robot (Isaac Asimov)

Ben, Robot'ta, Isaac Asimov en ünlü 9 robot öyküsünü toplamıştır. Bu öyküler, gelecek nesillerin robot öyküleri için bir yol gösterici olmuş, bilimkurguda robotun ciddiye alınmasını sağlamıştır. Asimov, bu öykülerle konuşma yetisi olmayan robotlardan insanlığın iyiliğini gözeten makinelere kadar, robot tarihinin izini sürüyor.

  • user

    Ahmet

    Simyacıyı bitiremedim bir türlü devam edeyim bari teşekkür ederiz.

    6 ay önce