Coronavirüs aşısı nedir? Coronavirüs aşısı bulundu mu?

Coronavirüs aşısı nedir? Coronavirüs aşısı bulundu mu?

Coronavirüs aşısı nedir?

Dünya genelinde her geçen gün giderek artan bir virüs türü olan coronavirüsün özellikle ülkemizde de görülmesinden sonra coronavirüs aşısı ile ilgili merak edilen son dakika bilgilerini sizlerle buradan paylaşmak istiyoruz.

Bakanlığın bu konuda almış olduğu önlemlerin son derece başarılı olmasından dolayı, Türkiye coronavirüsü konusunda şu an için en az hasarla giden ülke olarak dikkat çekmektedir. Özellikle de okulların tatil edilmesi ve aşırı tedbirlerin alınmasından dolayı şu ana kadar ülkemizde toplam vaka sayısının sadece 47 olduğunu belirtmek istiyoruz. Birçok ülkede artın karşı konulamaz bir hal almasından dolayı coronavirüs ile ilgili olarak karantina bölgeleri ve OHAL bölgeleri oluşturuldu.

Coronavirüs aşısı bulundu mu?

Coronavirüs ile ilgili ortaya atılan iddiaların her geçen gün giderek artmasından dolayı ''Coronavirüs aşısı bulundu mu?'' sorusunu merak eden okurlarımıza buradan son dakika bilgilerini açıklamak istiyoruz. Coronavirüs yayıldığı birçok ülkenin aşıyı bulmak için gösterdiği çabaların yakın zamanda sonuç vermesi beklenmektedir. Özellikle de ABD’li yetkililerin bu konuda kesin sonuçlara çok yaklaştığı gelen haberler arasında yer almaktadır. Ulusal Sağlık Enstitülerinin yoğun çabalarından sonra ortaya çıkan bir aşının bulunduğu ve şu an için sadece deneme aşamasında olduğu bilinenler arasındadır. Bu iş gönüllü olan bir ABD’li vatandaş üzerinde denecek olan bu aşının yan etkileri hakkında gerekli çalışmaların yapılmasından sonra son aşamaya geçileceği gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Ancak yetkililerin coronavirüs aşısı sürecinin ortalama olarak 8 ay ile 1 yıl arasında süreceğini açıklamaktadır. İlacın yan etkileri ile ilgili olarak çalışmalarını yapacak olan sağlık enstitülerinin yakın zamanda bu konuda bir basın açıklaması yapması da beklenmektedir.

Şu ana kadar altı binin üzerinde ölüm gerçekleşen coronavirüs ile ilgili son dakika gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.