Ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet

Ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet

Yemek yemeyi zaman kaybı olarak gören kesimin her geçen gün artması beraberinde ayaküstü yemeklere olan talebin artmasına neden olmuştur. Bu yüzden de sizlere bugün ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet hakkında en çok talep gören lezzetler hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. Özellikle de ülkemizin bu konuda son derece çeşitlilik göstermesi vatandaşlarımızın avantajlı olduğunu göstermektedir. Listenin ilk sırasında olmazsa olmazlarımızdan simit ile başlayalım.

Olmazsa olmaz simit

Ülkemizin her köşesinde rahatlıkla ulaşabileceğimiz lezzetlerin başında gelen simit hem ekonomik olarak hem de doyuruculuk olarak en çok tercih edilen sokak lezzetlerinin başında gelmektedir. Özellikle ülkemizde en meşhur simit olarak Ankara Simidinin yerinin ayrı olduğunu belirtelim. Pekmez oranı yoğun olan ve diğer simitlere göre susamı biraz daha az olan bu lezzete dilediğiniz zaman kolayca ulaşabilirsiniz.En çok tercih edilen ikinci lezzet Döner

Ülkemizde simitten en çok en çok tercih edilen ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet arasında döner ikinci sırada gelmektedir. Özellikle de tavuk döner ve et döner lokantalarının çok fazla olduğu ülkemizde bu lezzete hem ucuz hem de kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.  Şehirlerin bölgelerine göre farklılık gösteren bu lezzetin son zamanlarda en çok tutulanı Hatay usulü olarak adlandırılan döner türü olduğunu da belirtelim.

Midye dolma

Özellikle son zamanlarda sosyal ağlarda çok fazla karşımıza çıkan midye dolma bazı kesimler tarafından sevilmese de sevenlerin tek bir seferde ortalama 30-40 tane yiyecek kadar sevdiği ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet arasında yer almaktadır.

Kokoreç

Sadakat olarak geçen ve yine midye dolma gibi bazı kesimlerin ağzına bile sürmediği lezzetlerin başında gelen Kokoreçte rahatlıkla ulaşabileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır. Özellikle de son zamanlarda giderek popüler hale gelen bu lezzetin farklı tatlarının da olduğunu siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz.

Tatuni ve ayran

Ülkemizde son zamanlarda popüler hale gelen ve neredeyse her köşe başında rahatlıkla görebileceğimiz bir lezzet olan Tantunide Sokak lezzetleri arasında bu listeye girme başarısı gösterdi. Özellikle de sosyal medya da çok sık karşımıza çıkan bu lezzetin hem ucuz olması hem de son derece aperatif bir yiyecek olması listeye girmesinde etkili olmuştur.

Nohut ve pilav ikilisi

Aslında ülkemizde yaşayan her vatandaşın neredeyse sevdiği yemek olan bu ikilinin Türkiye’de merkez üssü olarak İstanbul Unkapanı 1. Sırada yer almaktadır. Ancak sevilen bu ikiliyi Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla ulaşabilir ve kısa süre içerisinde karnınıza doyurma şansını yakalamış olursunuz.

Çiğköfte (Etsiz)

Ülkemizde yıllar öncesine dayanan bir mazisi bulunan çiğköftenin artık etsiz olarak üretiliyor olması kimi kesim tarafından aslında can sıkıcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha önceleri etli olarak üretimi yapılan ve neredeyse her kesimin sevdiği bir yiyecek türü olan bu yiyeceğin artık her köşe başında bulunan hatta yan yana işletmeleri bile bulunmaktadır. Uygun fiyatı ve doyurucu olması ile ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet arasında kendisine yer bulmuştur.

Köfte Ekmek (Tükürük Köfte)

Aslında isim bakımından son derece mide bulandırıcı olarak karşımıza çıksa da çoğu kişinin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan bu köfte ekmekte çok sık karşımıza çıkan sokak lezzetleri arasında yer almaktadır. Ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet olarak sekizinci sırada kendisine yer bulan bu lezzete de rahatlıkla ulaşabilir ve ortalama olarak 5 dakika içerisinde karnınızı doyurma şansını yakalamış olursunuz.

Kumpir

Ülkemizin her köşesinde özellikle de AVM’lerin yemek katlarında en çok rağbet gören yiyecek türlerinin başında olan kumpir de ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet seçenekleri arasında yer almaktadır. Ancak hazırlanma sürecinin veya yeme sürecinin diğerlerine göre biraz daha uzun zaman aldığını belirtelim. Bu lezzet türünün de içerisine koyulan seçeneklerinin farklılık göstermesinden dolayı sevdiğiniz lezzetleri patates ile buluşturma fırsatını sizlere sunmaktadır.

Kumru (İzmir)

Anavatanı olarak aslında ne kadar İzmir ile özdeşleşen bir yiyecek olan Kumru’nun ülkemizin her köşesinde yer aldığını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Özelikle fiyatının uygunluğu ve doyuruculuğunu hat safhada olması bu yiyecek türüne olan ilginin giderek artmasına ve ayaküstü yiyebileceğiniz 10 mükemmel lezzet arasında yer almasına neden olmaktadır.