Özgün içerik nedir? Özgün içerik nasıl hazırlanır?

Özgün içerik nedir? Özgün içerik nasıl hazırlanır?

Türk Dil Kurumu'na göre içerik bir şeyin içinde bulunanların bütünü yazılı ve sözel anlatımda verilmek istenen duygu ve imgelerin bütünü olarak tanımlanır. Web siteleri, videolar, sosyal medya platformları, blog siteleri, fotoğraf paylaşımları e-book, röportajlar vb. başka bir ifade ile günlük yaşamda karşılaşılan tüm veriler içerik olarak tanımlanır.

Üniversitelerde henüz içerik editörlüğü Bölümü yoktur. Ancak gazetecilik, iletişim medya, felsefe edebiyat gibi yazı yazma temelli dersler işinize yarayacaktır. İçerik editörlüğü, kelimelerle oynayan bir kelime oyuncusudur. Sizi etkilemeye çalışan, duygularınızı harekete geçirmek için kelimeleri ustaca kullanma zanaatıdır desek pek de yanlış olmaz. Dijital ortamda içerik pazarlama bir firmanın ürettiği ürün ve hizmeti hedef kitlesi ile buluşturmak dijital ortamda hedef kitle yelpazesini genişletmek için ürün hizmetleri görsel sözel yazılı olarak uzun durmaktır diyebiliriz.

İçerik editörlüğü, kelimelerle oynayan bir kelime oyuncusudur. Sizi etkilemeye çalışan, duygularınızı harekete geçirmek için kelimeleri ustaca kullanma zanaatıdır desek pek de yanlış olmaz.

İçerik kendi içinde türlere ayrılır.

İçerik türleri nelerdir?

İçerik türlerinden bahsedildiğinde öncelikli olarak yazılı içerikler akla gelir. Video, müzik oyun, İmaj dosya ve uygulamaları ise viral diye nitelendirebileceğimiz içeriklerdir.

Yazılı içerikler

Tanıtım yazıları, haberler, vaka analizleri, blog içerikleri, eğitici içerikler, röportajlar, reklam metinleri, rehber yazıları, değerlendirmelerdir.

Yaklaşık 700 milyon web sitesinin olduğu dijital ortamda kaliteli içerik üretimi çok önemli bir yere sahiptir farklı merak uyandırıcı çarpıcı bilgi verici ve özgün içerikler kaliteli içerikler olarak değerlendirilirler.

Özgün içerik nasıl hazırlanır?

İçeriğin özgünlüğü, bir konu ile ilgili yazılan metnin ilk kez yazılması, orijinal olması başka metinlerin kopyası olmaması demektir. İçerik özgünleştirme yazılan bir metnin kopya içerik ve spam damgasını yememesi için yapılan bir nevi kontroldür. Bu kontrolleri yapan ve içerikleri özgürleştiren, seo uyumlu birçok program vardır.

Smallseo Tools

%70 oranında başarılı ve hızlı bir programdır.

Kopyakontrol

Metnin %100’ünü tarar. Hızlıdır ve etkili sonuçlar üretir, yerli bir girişimdir.